Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

Shkup, 20 qershor – Komunikacioni në rrugët e shtetit po zhvillohet pa pengesa, vende-vende nëpër rrugë të lagështa. Intensiteti I komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur. Në vendkalimin kufitar Tabanoc vërehet frekuentim I shtuar I automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend është rreth 20 minuta. Në vendkalimet e tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut nuk ka pritje më të gjata, kumtoi Lidhja Auto Moto e Maqedonisë.

Nga LAMM rekomandojnë shpejtësi të adaptuar të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të vendosur rrugor dhe drejtim I kujdesshëm I automjeteve, posaçërisht në rrugët që kalojnë nëpër gryka malore, lugina lumenjsh, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve. Kjo posaçërisht u referohet akseve Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë. 

Postime të ngjashme

Ahmeti: Sot u shkrua edhe një copëz historie në qeverinë e vendit tonë

D V

Mijallkov transferohet në spital, ka pasur dhembje barku

D V

Taseva: Nuk i bënë mirë shtetit fshehja e korrupsionit

D V

Rimëkëmbja ekonomike e Maqedonisë vështirë të arrihet pa punësime të reja

D V

Kasami merr përkrahjen e kreut të organizatës më të madhe botërore të pushtetit lokal?!

D V

Nesër në mesditë vazhdon debate i përgjithshëm kuvendor për ribalancin Buxhetit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...