Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Në Kukës vijon vaksinimi i bluzave të bardha nga Kosova

Në Kukës vijon vaksinimi I bluzave të bardha të ardhura nga Kosova. Xhafer Rexhmati, shefi I shërbimeve mbështetëse në Njësinë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Kukës thotë se do të vaksinohen me astrazeneka 208 bluza të bardha.

Ndërsa javën e kaluar janë vaksinuar 292 mjekë dhe punonjës shëndetësorë të vijës së parë të parandalimit të pandemisë.

Procesi ka nisur normalisht dhe të vaksinuarit e parë nuk kanë patur ankesa për efekte anësore.

Vaksinimi ka filluar, por në kufi është vënë re trafik I rënduar për shkak të fluksit të shtetasve kosovarë që zgjedhin Shqipërinë për të kaluar fundjavën.

Postime të ngjashme

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

Gazetarja greke e pyet për marrëdhëniet me Turqinë, Rama: Mos jeni xheloze?

Bekim Laçi

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri

Bekim Laçi

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

Flet çifti që u terrorizua nga pronarët e hotelit në Shqipëri

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...