Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në Kuvend do të promovohet grupi parlamentar për të drejtat e personave LGBTI

Shkup, 12 dhjetor, zhurnal.mk – Në Kuvend sot do të themelohet dhe promovohet grupi parlamentar ndërpartiak për të drejtat e personave LGBTI.

Promovimi i këtij grupi është pjesë e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, ndërsa në të do të marrin pjesë deputetë nga përbërja aktuale parlamentare nga parti të ndryshme politike.

Pas promovimit të GPND të personave LGBTI, konferencë për shtyp do të mbahet nga deputetja Maja Moraçanin dhe deputetë nga nisma për themelimin dhe promovimin e grupit së bashku me përfaqësuesit e organizatave joqeveritare.

Postime të ngjashme

Deputetët debatojnë për plotësimet e Ligjit për financimin e komunave

Z H

AZGJ demanton Simovskin: Të gjitha dokumentet janë përkthyer në kohë

Z H

Isaki: Miqësia ndërmjet Maqedonisë dhe Kroacisë vazhdimisht po mbindërtohet

R Zh

Mos figurimi i bullgarëve në regjistrim, shkas për bllokimin e Maqedonisë në rrugën drejt BE-së!?

Z H

Rruga Krupishtë-Koçan pritet të jetë gati deri në dhjetor të këtij viti

R Zh

Gjykata Kushtetuese më 18 mars do të mbajë seancë për kushtetutshmërinë e ligjit për gjuhë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...