Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në Manastir gjendet granatë e pashpërthyer nga Lufta e Parë Botërore

Zhurnal Ads

Granatë e pashpërthyer nga Lufta e Parë botërore është gjetur në fshatin Llopaticë të Manastirit.

Sipas informacioneve të MPB-së, dje në SPB Manasitr, D.P. nga fshati Llopaticë ka denoncuar se derisa po gërmonte në tokë ka gjetur një granatë të pashpërthyer nga Lufta e Parë Botërore.

Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim e ka tërhequr granatën në mënyrë të sigurtë për procedurë të mëtutjeshme.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mbyllen dy kafene në Gostivar që punonin pas orës 18

S.B.

Merr flakë makina në ecje në Tiranë, drejtuesi shpëton pa lëndime

S.B.

Bomba artizanale që alarmoi Vlorën, cilat janë dyshimet e para

admin

Vrasje në tentativë në Mitrovicë, policia arreston 21-vjeçarin

admin

Lëndohet rrëndë 17-vjeçari në një aksident në Veleshtë

S.B.

Kosovë: Tre të arrestuar nën dyshimet për krime kibernetike

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...