Në Manastir gjendet një granatë e vjetër

Një granatë dore e periudhës nga dy luftërat botërore dhe një granatë e vjetër artilerie u gjetën në një parcelë mermeri në Manastir, njoftojnë nga Ministria e Brendshme këtë pasdite.

 

Siç thonë nga Ministria e Brendshme, dje në orën 09:50 minuta në SPB Manastir, L.S. raportoi se kishte gjetur një granatë dore nga periudha e dy luftërave botërore në një lumë mbi fshatin Nizhe Polë, Manastir. Rasti u raportua tek një teknik piroteknik i cili mori me siguri bombën.

“Më 07.09.2021 në orën 11:16 në SPB Manastir, C.M. raportoi se në një komplot mermeri në Manastir gjeti një predhë të vjetër artilerie me një kalibër 75 mm nga Lufta e Parë Botërore. Rasti u raportua tek një piroteknik i cili e largoi në mënyrë të sigurtë”, thonë nga Ministria e Brendshme.

Related posts

Edhe katër të rinj arrestohen pasi kapen me marihuanë!

R Zh

Rrahën mes vete dy vëllezër në Pejë

D V

Gjobiten 652 shoferë për tejkalim shpejtësie në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More