Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në Maqedoni mbërrijnë 10.530 vaksina “Fajzer”

Shkup, 19 prill 2021 – Zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë informoi se pasdite ka arritur dërgesa e parë nga vaksina “Fajzer”, që është siguruar me negociata të drejtpërdrejta me këtë prodhues të vaksinës kundër Kovid-19.

“Bëhet fjalë për 10.530 doza të vaksinës “Fajzer”, të cilat nga e mërkura do të shpërndahen nëpër pikat e vaksinimit në shtet, ku zhvillohet vaksinimi në pajtim me Strategjinë kombëtare për imunizim nga Kovid-19″, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Paraprakisht, u paralajmërua se dërgesa e dytë nga “Fajzeri” me edhe 10 mijë vaksina duhet të arrijë më 26 prill, me çka shteti ynë duhet të marrë gjithsej rreth 20.000 vaksina të këtij prodhuesi.

Postime të ngjashme

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

Zoran Zaev: Kufiri me Greqinë hapet nesër

R Zh

Riafirmohet mbështetja për fillim të negociatave me BE-në në takimin Dimitrov-Dendias

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...