Në Maqedoni sot 32 viktima dhe 682 raste të reja me coronavirus

Shkup, 7 shtator – Ministria e Shëndetësisë njofton se në në 24 orët e fundit janë kryer 6.425, ndërsa janë regjistruar 682 raste të reja me coronavirus.

 

Më shumë raste ka në Shkup-317, Kumanovë-51, Tetovë-49, Manastir-31 dhe Kërçovë-30.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 1.031 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë raportuar 32 persona të vdekur: 9 persona të vdekur nga Shkupi (88, 78, 71, 69, 68, 66, 61, 53 dhe 42), 4 persona të vdekur nga Kumanova (84, 70, 63, 58), nga 3 persona të vdekur nga Gostivari (71, 71 dhe 41) dhe Tetova (88, 82 dhe 82), nga 2 persona të vdekur nga Velesi (80 dhe 72), Sveti Nikolla (73 dhe 53) dhe Shtipi (56 dhe 33) dhe nga një të vdekur nga Kërçova (75), Ohri (62), Struga (80), Dibra (83), Strumica (70), Prilep (65) dhe Makedonski Brod (61).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 180.919, numri i pacientëve të shëruar është 160.396, numri i vdekjeve është 6.129, ndërsa numri i rasteve aktive është 14.394.

Related posts

Takim i Mickoskit me ambasadorin izraelit, Orijan

D V

Fasadat barok dhe “Shkupi 2014” e defokuson debatin për ribalancin e Buxhetit

D V

Shilegov: Të gjithë jemi në të njëjtën anë në luftën kundër pandemisë së Kovid-19

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com