Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Në mes të ditës! Ekzekutimi i Pjerin Xhuvani, i plagosur edhe nipi i tij/ Arrestohet autori, shoqërues i Gazmend Bardhit

Të tjera detaje mësohen nga ngjarja e rëndë që tronditi Elbasanin pak më herët ku një konflikt për blerje votash rezultoi në vrasjen e Pjerin Xhuvanit mbështetës i PS.

Nga ngjarja janë plagosur tre persona.

Të plagosurit: Emiljan Prenga dhe Pavlo Vuksani, mbështetës të PD dhe Xhensila Sota.

Autori Arbër Papleka, shoqërues i Gazmend Bardhit e qëlloi atë për vdekje pas një konflikti.

Prej disa ditësh Bardhi shoqërohej nga disa makina, dhe ka pasur një konflikt në lagjen 5 maji, ku ka pasur një një shkëmbim zjarresh, mes palëve.

Në vendngjarje ka shkuar edhe Luçiano Boci, ndërsa pritet reagim i PS, Taulant Balla, do ketë një prononcim.

Ndërkohë për ngjarjen janë shoqëruar deri më tani 20 persona mes të cilëve ish-policë.

Prej disa ditësh Elbasani ishte cilësuar si një zonë e nxehtë që kulminoi me vrasjen e Xhuvanit.

Postime të ngjashme

Mbrojtja e Territorit/ Rama porosi strukturave: Zonat turistike janë si drita e syve për Shqipërinë! E papranueshme që rrugët të jenë zona me rrezik të lartë

S.B.

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, miratohen dy ekspertët ligjorë që do të bëjnë ekspertizën

S.B.

“Mos u fokusoni në maja malesh”/ Rama: Atij që rregullon avllinë në fshat duhet t’i themi faleminderit, jo ta gjobisim!

S.B.

​Shqipëria merr Presidencën e Nismës Adriatiko-Joniane

S.B.

Basha me demokratët në Fier: Këtë betejë e nisëm për shqiptarët, dhe do ta vazhdojmë për ta, për Shqipërinë, për demokracinë

S.B.

Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat/ PD paraqet provat në KAS: Kishim përballë pushtetarë që vepronin si grupe të strukturuara kriminale. Vota u ble me 50 mijë lekë!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...