Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në mesin e 11 viktimave nga coronavirusi është edhe një 31 vjeçar

Prishtinë, 18 nëntor, Zhurnal-ks – Në 24-orët e fundit nga coronavirusi kanë humbur jetën 11 pacientë, derisa janë konfirmuar edhe 720 raste të reja.

Në mesin e viktimave është edhe një i ri 31 vjeç, nga komuna e Mamushës.

IKSHPK bën të ditur se rastet tjera të vdekjes janë nga komunat: Prizren 4 raste (81, 79, 72, 72 vjeç), Istog 1 rast (51 vjeç), Klinë 1 rast (63 vjeç), Mitrovicë 1 rast (84 vjeç), Pejë 1 rast (70 vjeç), Prishtinë 1 rast (76 vjeç), Viti 1 rast (74 vjeç).

Ndërkaq, nga rastet e reja më së shumti janë konfirmuar në Prishtinë, gjithsej 319.

Pastaj, Gjilan 62 raste, Ferizaj 47 raste, Fushë-Kosovë 44 raste.

Podujevë 33 raste, Mitrovicë 27 raste, Prizren 27 raste, Lipjan 23 raste, Pejë 18 raste.

Vushtrri 14 raste, Skenderaj 11 raste, Viti 11 raste, Suharekë 10 raste, Kamenicë 9 raste, Malishevë 9 raste, Drenas 8 raste.

Obiliq 7 raste, Kaçanik 6 raste, Klinë 6 raste, Gjakovë 5 raste, Rahovec 5 raste, Shtime 5 raste, Deçan 4 raste, Dragash 4 raste dhe me nga 1 rast komunat Graçanicë, Istog, Kllokot, Novobërdë, Zubin-Potok dhe Zveçan.

IKSHPK njofton se raste aktive janë 12 mijë e 8, derisa ka lutur qytetarët që të respektojnë masat mbrojtëse ndaj virusit.

Postime të ngjashme

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

ShSKUK: 115 pacientë në trajtim nga Covid-19

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Kosovë, urime Dita e Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...