Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Në moshën 67 vjeçare, vdes komediani John Session

Aktori dhe komediani i njohur ka vdekur në moshën 67 vjeçare.

Ai ishte i njohur më së miri si panelist në shfaqjen televizive të improvizimit të viteve 1980 dhe 90, “Whose Line Is It Anyway?”, “QI” dhe “Have I Got News for You”, shkruan BBC.

Session po ashtu ka luajtur për Stella Street dhe Spitting Image dhe filma si Henry V. i Kenneth Branagh.Shoki i tij, Ronni Ancona e përshkroi atë si ‘një gjeni’, ndërsa Helen Lederer e kujtoi atë si ‘një forcë kaq origjinale me zgjuarsi dhe talent të zgjuar’.Ylli i lindur në Ayrshire vdiq nga probleme zemre, tha agjenti i tij.

Aktorin e kujtoi edhe Richards dhe anëtarët e tjerë të Rolling Stones. Komediani ishte edhe pjesë e një varg shfaqjesh të tjera. 

Postime të ngjashme

John Cena, vëllai i Dieselit “i dërguar prej Walkerit” në filmin e ri “F&F9”

S.B.

Detaji i veçantë në klipin e ri të Bebe Rexhës, që mori vëmendjen e shikuesve

S.B.

Edhe pas ndarjes, Jennifer Lopez vazhdon ta mbajë unazën 1.8 milionë dollarëshe me të cilën i propozoi Alex

S.B.

Rita Ora me dukje shumëngjyrëshe me koleksionin e ri nga “Gucci”

S.B.

Bebe Rexha publikon baladën e re “Sabotage”

S.B.

Mick Jagger dhe Dave Grohl lansojnë këngë për pandeminë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...