Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Në moshën 92 vjeçare, ndërron jetë aktori Frank Windsor

Aktori Frank Windsor, i njohur për rolet e tij në dramat televizive “Z-Cars”, “Softly Softly”, “Casualty” dhe “Peak Practice”, ka vdekur në moshën 92 vjeçare.

Windsor luajti Det Sgt John Watt në shfaqjen pioniere të policisë “Z Cars: në vitet 1960 dhe në spin-off “Softly Softly”.

Ai mbeti një fytyrë e njohur në ekran me role në shfaqje si Doctor Who, Chancer dhe Middlemen, dhe u shfaq si Kenneth në Casualty më 2003-04.

Agjenti i tij tha se ai vdiq i qetë në shtëpi në Londër të mërkurën.

“Është trishtim i madh që ne njoftojmë vdekjen e klientit tonë shumë të dashur Frank Windsor në moshën 92 vjeçe,” thuhet në një deklaratë.

Frank la pas vajzën Amanda dhe gruan e tij, Mary, e cila ishte pranë tij deri në fund.

“Sipas dëshirës së Frank dhe në përputhje me kufizimet e COVID-19, nuk do të ketë asnjë shërbim funeral ose përkujtimor, vetëm një ceremoni private, ku trupi i tij do të pushojë pranë djalit të tij David”, thuhet në deklaratë.

David vdiq në një aksident me makinë më 1997 në moshën 29 vjeç.

Postime të ngjashme

Në Tetovë u mbajt edicioni VIII i manifestimit kulturor “LIDHJA NA BASHKON”

R Zh

“Pikaso dhe Ajnshtajn në një bar në Paris”, çelet sezoni artistik teatror në Teatrin Metropol

Lea Muslija

“Chopin Piano Fest”, sjell në Prishtinë pianistin hungarez

Lea Muslija

Geer me mesazh për mbrojtje të pasurisë natyrore dhe kulturore në Ohër

Zekirija Haxhiu

Romani i cili ndryshoi mënyrën se si ne e perceptojmë kohën

Lea Muslija

“Siddhartha” në ujërat e filozofisë hinduiste

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...