Agjencia Zhurnal.mk

Në Nigeri gjatë një sulmi të armatosur vriten 47 persona

Sulmi ka ndodhur pasi popullata lokale ka marrë ndihmë për luftë kundër koronavirusit të ri.

Banorët lokalë pohojnë se kanë zbuluar të paktën 70 trupa të pajetë dhe se u janë djegur dhe plaçkitur shtëpitë, ndërsa autoritetet nigeriane dhe policia po e hetojnë sulmin.

Sipas dëshmitarëve, sulmuesit e armë të sofistikuar, më motoçikleta kanë hyrë në fshatrat dhe ata të cilët kanë refuzuar t’u japin ushqim dhe para janë rrahur dhe vrarë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...