Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Në një plazh në Australi ka ende “kandil deti” për shkak të të cilëve “duhet të mendosh mirë, para se të futesh për not”

Një foto nga një plazh në Australi fsheh një rrezik që shumë as nuk e kanë vërejtur në fillim.

Një tufë me kandil deti u mor në plazhin Bondi në Australi dhe një foto e postuar nga Isaac Irvin nga Sidnei menjëherë tërhoqi shumë vëmendje në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.

Topi blu është një nga kafshët më helmuese në botë, dhe infermierja Sarah Hunstead paralajmëroi shikuesit e shfaqjes Australiane This Morning Show në lidhje me simptomat e pickimit të atij kandili.

“Simptomat mund të përfshijnë dhimbje të forta shpine dhe dhimbje koke, dhimbje muskulore, dhimbje të forta barku, të përziera dhe të vjella, dhe përfundimisht probleme me frymëmarrjen”, tha ajo.

Mediat lokale raportojnë se era pritet të kthejë kandilët përsëri në det. Ja si duken nga afër.

Postime të ngjashme

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...