Në njërën dorë armën, në tjetrën foshnjën, burri qëllon një grua – publikohen pamjet dhe detajet e incidentit në Cincinnati

Policia e Cincinnati arrestoi të mërkurën një burrë që ata thonë se qëlloi një grua në West End ndërsa ai mbante një foshnjë në njërin krah.

 

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti ndodhi të mërkurën në Liberty Street dhe Winchell Avenue, sipas njoftimit të arrestimit të Departamentit të Policisë në Cincinnati.

Viktima, një grua 54-vjeçare, i tha policisë se kishte qenë në një aksident të vogël automobil pa dëme rreth 30 minuta më parë.

Ajo tha se shoferja e makinës tjetër i tha: “Unë do të shkoj të marr burrin tim, më mirë shkoni të merrni tuajin”.

Të dyja palët më pas u larguan nga vendi i ngjarjes, thotë policia.

Pak kohë më vonë, sipas policisë, gruaja që kishte lëshuar kërcënimin u kthye me 31-vjeçarin Ladon Penn.

Gruaja, viktimë e rastit thotë se Penn doli nga makina e tij, hyri në një shtëpi dhe doli me armë, pastaj filloi të qëllojë mbi viktimën dhe dy gra të tjera që ishin me të.

Për fat të mirë, lëndimi i saj nuk ishte serioz dhe ajo u trajtua dhe u lirua në vendin e ngjarjes.

Pak kohë më vonë, policia bëri të ditur se oficerët ishin në gjendje të ndalonin Penn dhe se kishin gjetur një pistoletë 9 mm. 

Related posts

Izraeli dhe Jordania diskutojnë çështjet strategjike

D V

Greqia vazhdon përballjen me zjarret

Redaksia

Mbi 500 marrëveshje të nënshkruara në panairin ndërkombëtar të investimeve në Xiamen të Kinës

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com