Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Në ora 00:01 u lind fëmija e parë e gjinisë mashkullore në Maqedoni

Shkup, 1 janar – Zhurnal.mk – Foshnja e parë në vitin 2021 u lind në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Akusheri në Shkup në ora 00:01.

Foshnja është e gjinisë mashkullore dhe peshon 3 kilogramë e 650 gramë dhe është e gjatë 51 centimetra.

E ëma e foshnjës është Bojana Smileska nga Shkup dhe është foshnja e dytë e saj.

Postime të ngjashme

Arian Hakiki u zgjodh kryetar i Alternativës në degën e Tearcës

R Zh

Rexhepi: Gazifikimi i amvisërive në pjesën më të madhe të komunave do bëhet realitet në fillim të vitit të ardhshëm

R Zh

Ali Ahmeti: Diaspora, pjesë e pandarë e jona

R Zh

Ademi: ASH-AA manipulojnë me numrin e qytetarëve që nuk kanë nënshtetës

R Zh

Makraduli: Dokumentet personale do t’ju vijnë në adresë shtëpie

T E

Selami: Qytetarët të jenë të qetë, të gjithë do të regjistrohen

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...