Kosovë

Në Pejë po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, pesë prej tyre në gjendje më të rëndë

Zhurnal Ads

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë.

Në njoftim bëhet e ditur se një pacient është në respirator dhe 17 pacientë janë në oksigjeno-terapi.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 198 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor, ndërsa 13 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtejmë.

Po ashtu, gjatë orëve të fundit në këtë spital janë kryer tri lindje, dy normale dhe një me prerje cezariane. Janë lindur tri foshnja, dy të gjinisë mashkullore dhe një e gjinisë femërore.

217 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 2.917 analiza.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 121 shërbime radiologjike dhe prej tyre 85 rëntgen, 22 EHO dhe 14 CT. 

Postime të ngjashme

Thaçi, Veseli dhe Selimi nisen drejt aeroportit

Z H

Deputetët Rexhepi e Shala nuk dalin nga LDK për t’iu bashkuar Vjosa Osmanit

admin

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 68 pacientë me COVID-19, 10 janë në gjendje të rëndë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...