Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në Peshtanë sekuestrohen rrjete peshqish

Në datën 03.01.2021 në periudën nga ora 17.00 deri në 21.00, nëpunësit policorë nga Stacioni policor për Mbikqyrje kufitare “Liqeni i Ohrit”, në bashkëveprim me përfaqësues të Inspektoratit shtetëror për bujqësi, në f.Peshtanë, në afërsi të bregut të liqenit kanë gjetur katër rrjete për peshq me gjatësi prej 50 metrash dhe tre rrjete për peshq me gjatësi prej 100 metrash, me kapje totale prej 100 copë peshq Belvicë e Ohrit dhe 19 copë peshq Hirit. Mjeti i peshkimit është dërguar ë Stacionin policor për Mbikqyrje kufitare “Liqeni i Ohrit” për procedurë të mëtutjeshme. Janë duke u ndërmarrë masa për zbardhjen e rrastit.

Postime të ngjashme

Aktakuzë për terrorizëm ndaj tre personave nga Kumanova

D J

Shtetasit e Maqedonisë përfituan mijëra euro duke mashtruar kompani nga vendet e Ballkanit

D J

Një furgon përplasi motoristin në Kumanovë, me lëndime të rënda dërgohet në spital

S.B.

Shqiptohen dënime për burrë e grua, shtetas të Gjermanisë – falsifikuan PCR-testet

S.B.

Dy persona lëndohen rëndë në aksident, automjeti doli nga rruga Prilep-Manastir

S.B.

Koka e trafikut të drogës nga Turqia, i afërt me ‘bosin’ e heroinës Abdulselam Turgut, 65-vjeçari i vrarë në Tiranë po verifikohej për pastrim parash

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...