“Në platformën ‘Gati për Shqipërinë’ s’hyn në punë, as miku, as partia e as arka e peshkut” Muzhaqi ironizon Rovena Vodën

Zv. Ministrja e Arsimit gjithashtu edhe koordinatorja e platformës “Gati për Shqipërinë”, Bora Muzhaqi ka ironizuar zv.ministren e Brendshme Rovena Vodën, e cila u përfshi në një skemë korrupsioni ditë më parë.

 

“Në platformën Gati për Shqipërinë, nuk hyn në punë, as miku, as partia, as larg qoftë arka e peshkut”, tha Muzhaqi, duke u nisur nga veprimi i Vodës, e cila kishte marrë një arkë me peshk në këmbim të vendit të punës një avokateje.

Muzhaqi u shpreh se kanë aplikuar 701 të rin nga fusha të ndryshme, ku kryesojnë fushat e ekonomike, jurisprudenca, teknologjia e informacionit etj, duke theksuar se 51% e aplikuesve jetojnë jashtë Shqipërisë dhe 49% jetojnë brenda vendit.

Related posts

Kancelarja Angela Merkel viziton Shqipërinë më 14 shtator, ambasada gjermane publikon axhendën

D V

Basha reagon pas shpalljes së kabinetit Rama-3

N E

Seanca e 3-të plenare/ Balla: Seanca nis edhe pa Ramën! S’marr përsipër të edukoj askënd!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More