Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

nga Xh M

Tetovë, 13 prill – Të premten pasdite në varrezat e fshatit Poroj të komunës së Tetovës u varros trajneri i futbollit Dashmir Beari (50 vjeç).

Varrimi i tij u bë me nderimet më të larta fetare. Familjarë të shumtë, bashkëfshatarë, miqë dhe shokë i dhanë lamtumirën e fundit trajnerit dhe profesorit të kulturës fizike në shkollën fillore të Porojit, Dashmir Beari.

Beari ishte seleksionues i U17 të Maqedonisë në futboll, kurse më herët ishte edhe seleksionues i ekipeve U15 dhe u19 të Maqedonisë.

Ai ka qenë trajner i Renovës, Gostivarit, Vëllazërimit, ndërsa kishte punuar edhe në Arabinë Saudite.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More