Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në pranverë zgjedhje brendapartiake për udhëheqësi të re në LSDM, partia ribrendon ngjyrën e kuqe

Zhurnal Ads

Shkup, 25 tetor – Kryetari i LSDM-së dhe Kryeministri i vendit Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp pas kongresit të 25-të në parti tha se ndryshimet në statutin e LSDM-së hapin mundësinë për herë të parë në historinë e vendit një parti politike do të zgjedhë kryetarin e saj në zgjedhjet e drejtpërdrejta të partisë.

“Kryetari i partisë do të zgjedhjet drejpërdrejtë, zgjedhje të drejtpërdrejta do të kemi në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm, kur përfundon edhe mandati i këtij lidershipi”, deklaroi Zaev.

Ai shtoi se çdo anëtar mund të kandidojë për kryetar, me të paktën 5 vjet punë në parti dhe një mandat si anëtar i Bordit qendror me të drejtë vote.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Editorial: Opozita me të drejtë kërkon të profesionalizohet Komisioni për mbrojtje nga pandemia!

Z H

Për 7 ditë ka pasur mbi 4 mijë kontrolle nga Inspektorati

E.E.

Pensionet do të paguhen nga 26 janari

T E

Kapacitetet spitalore mbushen me shpejtësi, autoritetet paralajmërojnë orë policore

admin

Osmani: Nuk mundem tërë mandatin tim ta kaloj vetëm me një çështje

E.E.

Në stadiumin e FC Shkupit vendoset gurthemeli i objektit të ri administrativ

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...