Në Prishtinë arrestohet shtetasi i Maqedonisë, që kërkohej nga Interpoli

Policia ka ndërmarr një aksion në Lagjen “Emshir” të Prishtinës me ç’rast ka arrestuar një shtetas maqedonas, i dënuar me tetë vjet burg dhe i cili po kërkohej edhe nga Interpoli. Me këtë rast policia ka konfiskuar 100 gram drogë e llojit kokain

Burime të Telegrafit bëjnë të ditur se Policia e Kosovës në një aksion të zhvilluar sot pasdite në Lagjen “Emshir” të Prishtinës ka arrestuar një person shtetas të Maqedonisë Veriore.

Sipas këtyre burimeve personi ne fjalë është i kërkuar edhe nga Interpoli, kurse nga shteti maqedonas ishte dënuar me 8 vjet burgim.

Gjithashtu bëhet e ditur se i arrestuari ka me shumë se 30 vepra mashtrimi. Ndërsa, në këtë aksion policia e Kosovës ka konfiskuar 100 gram drogë te llojit kokain.

Related posts

Prokuroria hap hetim ndaj 32-vjeçarit nga Shkupi, dyshohet për prodhim të palejuar të substancave narkotike

D V

Shqiptohen 205 gjoba për drejtim të shpejtë të automjetit

D V

Zbulohen lëndë narkotike në Kërçovë, arrestohet një person

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More