Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në Prizren shënohet Mevludi, ditëlindja e Profetit Muhamed

Zhurnal Ads

Në qytetin e Prizrenit u shënua Mevludi, ditëlindja e Profetit Muhamed, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një program të organizuar në Xhaminë e Sinan Pashës nga Këshilli i Bashkësisë Islame në Prizren, qytetarët falën namazin dhe bënë lutje.

Në ligjërimin e tij, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, foli mbi jetën e Profetit Muhamed dhe mbi atë se si duhet vlerësuar kjo natë.

Gjatë programit u shpërndanë ëmbëlsira për qytetarët, të cilët përjetuan atmosferën shpirtërore të kësaj nate.

Muslimanët në botë shënojnë Mevludin, ditëlindjen e profetit Muhamed, në ditën e 12-të të muajit Rabi-ul-Evel sipas kalendarit islam.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bie numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë

admin

Ferizaj, një muaj paraburgim për të dyshuarin për trafikim të njerëzve

S.B.

Dialogu në Washington: Kosova shpresa të mëdha në SHBA-të

admin

​Kusari-Lila paralajmëron rrëzimin e Qeverisë Hoti

S.B.

Specialja publikon aktakuzën e plotë kundër Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

R ZH

Familja e Haki Rugovës: Zgjedhjet po afrojnë, ka kohë që po ushtrohet presion ndaj familjes sonë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...