Në protestën e sotme në Tetovë, dy persona të arrestuar dhe katër policë të lënduar

Tetovë, 17 shtator – Në protestën e sotme në Tetovë kanë mbetur të lënduar katër pjesëtarë të policisë, ndërkaq SPB Tetovë infromon se janë arrestuar dy persona.

 

Zëdhënësi i SPB-Tetovë, Marjan Josifovski, njoftoi se katër pjesëtarë të policisë kanë marrë lëndime të lehta, përderisa nga liria janë privuar dy persona, një 52 vjeçar nga Tetova dhe një 31 vjeçar nga Kërçova. SPB Tetovë në koordinim me prokurorin publik po punon në zbardhjen e rastit, me çka kundrejt të përfshirëve në ngjarjen e sotme do të vijojnë parashtrimet e duhura.

Qëllimi i protestës së sotme në Tetovë ishte që të zbardhet tragjedia që ndodhi në spitalin modular në Tetovë, ku humbën jetën 14 persona.

Në një moment protestuesit u konfrontuan me policinë, dhe si rezultat mbetën katër persona të lënduar.

Related posts

KRRE: Tregtarët për 90 ditë duhet të dëshmojnë se kanë rezerva operative të mazutit

Z H

Mos pranoni regjistrues pa legjitimacion, thonë nga ESHS

Redaksia

Prezantohet projekti i ri në Shkup që do të lidhë bulevarin Sllovenia dhe qarkoren në Momin Potok

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More