Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në qendër të Shkupit rrëzohet makina për pastrim

Shkup, 29 mars – Zhurnal.mk – Gjatë mëngjesit të sotëm, në qendër të Shkupit është rrëzuar makina për pastrim.

Sipas asaj që shihet, makina është futur në pjesën e fontanës e cila prej poshtë është e zbrazur ndërsa ka vetëm gypa të ujit. Këto pllaka të fontanës ndonjëherë vështirë të mbajnë peshën e një njeriu e ku më të ndonjë makine të tillë.

Për incidentin, janë thirrur ekipe të Ministrisë së Punëve të Brendshme të cilët janë duke kryer kontrollë.

Nuk ka persona të lënduar, por kjo nuk është hera e parë që rrëzohet automjet në qendrën e Shkupit. Punonjësit me automjete duhet të kenë kujdes ku lëvizin.

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...