Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Në Rinas mbërrijnë 40 mijë e 800 dozat e radhës Astra Zeneca

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit këtë mbrëmje 40 mijë e 800 dozat e radhës së vaksinës Astra Zeneca.

Ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim Kryeministrin Edi Rama që dëshiron të jetë vetë i pari ai që pret sa herë vijnë vaksina në vendin tonë, këtë herë janë paraqitur në aeroport vetëm ministrat Manastirliu dhe Ahmetaj.

“Ne kemi siguruar deri më tani 400 mijë doza vaksinash. Do të vijojmë procesin derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar. Do të vijojmë në mënyrë intensive ritmin e vaksinimit. Duke filluar nga neser vijnë dhe 80 mijë vaksinave Astra Zeneca. Procesi i marrjes së vaksinave dhe lëvrimit të tyre nuk do të ndalet. Deri në fund të prill presim të kemi kaluar 700 mijë vaksina të mbërritura dhe deri në fund të maji të kemi kryer 500 mijë vaksinime,” tha Manastiruliu.

Postime të ngjashme

McAllister: BE ta mbajë fjalën për liberalizimin e vizave me Kosovën dhe për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

N E

Shqipëria regjistron 91 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Bujar Nishani: PD nuk ka arritur që të fitojë besimin e shumicës së shqiptarëve

N E

Grida Duma: Rinumërim atje ku ne kemi bindje se ka pasur devijanca të votës së pavlefshme

N E

Edi Rama: Thirrje vende anëtare të BE-së që të shmangin historinë

N E

Grushtet që shkundën drejtësinë/ Gërdeci, sprova e vërtetë e drejtësisë së re

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...