Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në SHF “Goce Dellçev” në Qendër edhe 22 filloristë në izolim

Shkup, 8 tetor, zhurnal.mk – Në dy paralele të shkollës fillore “Goce Dellçev” në izolim janë edhe 22 filloristë, krahas 17 të tjerëve për të cilët ishte njoftuar dje.

Komuna Qendër informoi se një nënë e një prej filloristëve, e cila është mësuese në shkollë, edhe pse tashmë disa ditë ka pasur simptoma të virusit korona dhe nuk kishte shkuar në punë, fëmijën e kishte dërguar në mësim.

Komuna Qendër në kumtesën e saj ashpër e dënoi sjelljen pa përgjegjësi të mësueses dhe kërkoi nga drejtoresha që tërësisht ta hetojë rastin dhe mënyrë adekuate të sanksionojë të punësuarën.

“Theksoj se një sjellje e tillë e pavetëdijshme dhe pa përgjegjësi e një punonjësi arsimor nuk guxon të tolerohet. Mësuesit duhet të jenë shembull se si punohet me përkushtim për të mirën e fëmijëve dhe në asnjë rast nuk guxojnë të lejojnë që me sjelljen e tyre të rrezikojnë sigurinë e fëmijëve”, deklaroi kryetari i Qendrës, Sasha Bogdanoviq.

Komuna njoftoi se ka ndërmarrë të gjitha masat për mbajte të higjienës në shkolla dhe i bën thirrje kuadrit arsimor dhe prindërve që t’i respektojnë rekomandimet dhe protokollet shëndetësore.

Postime të ngjashme

Çun Lajçi i reagon edhe me video, Grubit: Turp për ju me fëlliqë emrin tim!

Bexhet Musliu

Joveski: Ka mundësi të ndryshohet masa e paraburgimit shtëpiak

T E

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

Mickoski: Do ta mposht koalicionin e krimit

T E

Nikolloski: Është java e katërt që Qeveria nuk mund të mbledhë 61 deputetë

T E

Bytyqi në takim me gastronomët dhe organizuesit e dasmave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...