Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në shkollat me nxënës serbë në Kosovë sot nis mësimi online

Kryeshefja e të ashtuquajturës administratë e Shkollave të Ministrisë së Arsimit të Serbisë për Kosovën Jasmina Dediq  ka thënë se mësimi në shkollat ​​ku mësojnë nxënësit serbë në Kosovë do të nis sot sot online.

Në një deklaratë për portalin Kosovo Online, ajo tha se rekomandimi i ministrisë përkatëse ishte që shkollat ​​në Kosovë të fillojnë mësimet online sot për shkak të situatës me pandeminë, transmeton Klan Kosova.

“Ne do të monitorojmë situatën në terren çdo ditë dhe në përputhje me këtë, do të kalojmë në mësim të rregulltë”, shtoi ajo..

Sipas rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë dhe Ministrisë së Shëndetësisë, viti i ri shkollor në Kosovë do të fillojë më 14 shtator.

Postime të ngjashme

AAK kërkon nga Qeveria sigurimin sa më të shpejtë të vaksinave për krejt qytetarët

R Zh

VV mban mbledhjen e qendrave – theksohet domosdoshmëria e ndryshimit të ligjit për zgjedhje

R Zh

NUMËR I LARTË I RASTEVE ME COVID-19 NË PRISHTINË

Lea Muslija

“Mos u hidhëro që nëna jote e përlotur të pret gjithë natën të vish”, fjalët prekëse të babait të Luran Ahmetit

Lea Muslija

Goditet një këmbësore nga një veturë në veri të Mitrovicës

Lea Muslija

Duke e injoruar UÇK-në tentojnë ta rishkruajnë historinë e lirisë sonë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...