Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në Shkup 153 gjoba për shkelje të rregullave në trafik, 61 për tejkalim të shpejtësisë

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 153 masa në komunikacion, në mesin e të cilave për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar 61, 5 sanksione për vozitje pa patentë shoferi, tri për vetura të paregjistruara.

Nga MPB sot informuan se janë shqiptuar 13 sanksione për përdorim të telefonit celular, 10 për mospërdorim të rripit të sigurisë, 5 kundërvajtje për shoferë të motoçikletave, dy sanksione për kalim në sinjal të mbyllur (dritë të kuqe) dhe 35 masa për vetura të parkuara në mënyrë të paligjshme.

Kontrollet e përforcuara në komunikacion paralajmërojnë se vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjnë thirrje nga MPB-ja qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion që të rritet siguria në komunikacion dhe bashkë të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

Postime të ngjashme

Aksident në rrugën “Don Bosko” në Tiranë, makina përplas 4-vjeçarin

S.B.

71-vjeçari humb jetën pasi që humbi kontrollin ndaj motoçikletës

S.B.

Sanksionohen 305 motoçiklistë në gjithë territorin e vendit

S.B.

Pesë persona për pesë ditë dhunojnë një femër në Prishtinë, e detyrojnë të konsumoj substanca narkotike

S.B.

Tiranë/ Kërcënoi se do të vetëvritej, burri zbret nga godina e “Muzeut Kombëtar”

S.B.

“Taksisti” çon në pranga 4 persona! Si tentuan të arratisen dy poseduesit e 900 gr kokainë, në Durrës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...