Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në Shkup 187 kundërvajtje, 46 për ngasje të shpejtë

Shkup, 4 qershor – Zhurnal.mk – Në territorin e Qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 187 masa, përfshirë 46 sanksione për ngasje më të lartë se shpejtësia e lejuar, njoftoi sot MPB-ja.

Nga sanksionet e shqiptuara, 13 janë për ngasje pa patentë shoferi dhe tre për ngasje nën ndikimin e alkoolit.

“Janë shqiptuar 15 sanksione për përdorimin e telefonit celular, 16 shkelje që i kanë kryer motoçiklistët, gjashtë për mosvedosjen e rripit të sigurimit, 63 sanksione për parkim të paligjshëm”, theksohet në kumtesën e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Vazhdojnë aksionet e përforcuara për kontroll në komunikacion, njoftojnë nga MPB-ja dhe u bëjnë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat rrugore në mënyrë që, siç thonë, ta rrisim sigurinë në komunikacion dhe bashkërisht të kontribuojmë për rrugë më të sigurta

Postime të ngjashme

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një person në Manastir, kapet me lëndë narkotike

Dafina Vidishiqi

Kapet 300 kg kokainë në Portin e Durrësit, gjendet në kamionin e një shtetasi nga Maqedonia e Veriut

Dafina Vidishiqi

Shtip, gjendet i vdekur një 38-vjeçar

R Zh

Një qytetar i Dibrës është plagosur me armë zjarri

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...