Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në Shkup 192 kundërvajtje trafiku, 31 për vozitje të shpejtë

Shkup, 15 qershor – Në territorin e qytetit të Shkupit në aksionet kontrolluese gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 192 masa, në mesin e të cilave për vozitje më shpejtë se shpejtësia e lejuar 31 sanksione, nëntë për vozitje pa patentë shoferi, 12 për vozitje nën ndikimin e alkoolit, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“Janë shqiptuar nëntë sanksione për përdorim të celularit, 13 kundërvajtje për vozitësit e motoçikletave, tri për vetura të paregjistruara, 65 sanksione për parkim të parregullt”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

Nga MPB informojnë se kontrollet e përforcuara në komunikacion vazhdojnë dhe ju bëjnë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion me qëllim të sigurisë më të madhe në komunikacion dhe rrugë më të sigurta.

Postime të ngjashme

Lezhë/ Shiste kanabis, në pranga 25-vjeçari

D V

Arrestohet ish-juristi i Hipotekës në Lushnje, falsifikoi dokumente dhe regjistronte prona në emër të disa personave (EMRI)

D V

Në Shkup janë shqiptuar 184 sanksione, 39 për ngasje të shpejtë

Z H

Pas mosmarrveshjes me gruan kishte rrëmbyer dy fëmijët e tij, pas 10 vitesh arrestohet në Prizren shqiptari më i kërkuar në Austri

D V

Shtetasi i Kosovës rrahet brutalisht në një hotel në Shëngjin

D V

Lipjan: Gjendet një 37 vjeçare e vdekur, policia po heton rastin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...