Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në Shkup 509 shoferë të sanksionuar, prej tyre 75 për tejkalim të shpejtësisë

Zhurnal Ads

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – Janë shqiptuar gjithsej 509 gjoba gjatë ditës së djeshme në territorin e Qytetit të Shkupit në suaza të kontrolleve të përforcuara policore në pjesën e komunikacionit.

Nga MPB sot kumtuan se për tejkalim të shpejtësisë së lejuar të lëvizjes janë regjistruar 75 shkelje, janë shqiptuar 66 masa për automjete të parregulluara teknike, 41 për mosshfrytëzim të rripit të sigurisë.

Për parkim të parregullt janë sanksionuar 91 shoferë, 74 automjete janë mënjanuar me automjetin special “karrotrec” dhe 44 sanksione për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

Kontrollet e përforcuara të komunikacionit, potencojnë nga MPB, vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe dispozitat për ta rritur sigurinë në komunikacion.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sulm kibernetik ndaj Inspektoratit Shtetëror të Mjedisit

Z H

345 raste të reja, 289 të shëruar dhe 8 të vdekur

T E

Arrestohet një shkupjan

T E

Provimet e gjuhës bllokojnë bashkimin familjar në Gjermani

T E

Maqedonia e Veriut në TOP 10 vendet e botës për të vdekur nga Covid 19

Z H

Javën e ardhshme propozim-buxheti për vitin 2021 në debat parlamentarë

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...