Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në Shkup dje u sanksionuan 207 vozitës

Ministria e Punëve të Brendshme dje në teritorin e Qytetit të Shkupit sanksionoi 207 vozitës, ndër të cilët 24 për vozitje pa patent shoferë, 25 për parregullsi teknike dhe vetura të paregjistruara dhe gjashtë për kalim në dritën e kuqe të semaforit. Janë shqiptuar edhe 11 gjoba për përdorimin e telefonit celular, 60 për parkim të parregullt, 16 për mosmbajtje të maskës mbrojtëse, ndërsa 47 automjete janë larguar nga automjeti special “merimanga”.

Nga MPB paralajmërojnë se masat e shtuara të kontrollit në trafik vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë qytetarët t’i respektojnë rregullat në trafik me qëllim të rritet siguria në trafik.

Postime të ngjashme

Therret me thikë një person në Prishtinë

Dafina Vidishiqi

Hyri në testin për patent-shofer në emër të dikujt tjetër, arrestohet nga policia

Dafina Vidishiqi

Padi për dy të rinjë nga Haraçina, vodhën veturë dhe me të grabitën dhe bastore

Zekirija Haxhiu

Përleshje mes dy të punësuarve në pikëpagesën rrugore në Petrovec

Zekirija Haxhiu

Në Shkup 192 kundërvajtje trafiku, 31 për vozitje të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Shqiptari nga Kosova vret të dashurin e ish-gruas në Belgjikë para syve të fëmijëve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...