Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Në shkurt bëhet pagesa e TVSH-së për llogaritë e skenuara

Shkup, 21 janar – Zhurnal.mk – Drejtoria e të Ardhurave Publike, në muajin shkurt do të realizojë pagesen e një pjese të TVSH-së për qytetarët të cilët kanë skanuar llogaritë fiskale përmes aplikacionit TVSH-ja Ime. Në tremujorshin e fundit të vitit 2020 qytetarët kanë skanuar gjithsej 67.272.455 llogari fiskale.

Gjithashtu DAP ka vërejtur se 5 506 qytetarë në aplikacion kanë regjistruar llogari të gabueshme të transkacionit.

Apelojmë të gjithë ata që kanë probleme teknike në lidhje me aplikacionin dhe profilin të drejtohen deri te zyra më e afërt e DAP për të tejkaluar problemet teknike nga ana e personave zyrtarë dhe për të aktivizuar profilin.

Postime të ngjashme

Republika Çeke do të dhurojë vaksina për Maqedoninë e Veriut

Z H

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Nga sot fillon pagesa etapore e pensioneve për muajin korrik

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...