Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Në Shqipëri hapen qendra shëndetësore për turistë, me teste të shpejta për Covid-19

Këtë të martë do të hapen 29 qendra shëndetësore verore ashtu siç edhe u njoftua më herët.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” njofton se qendrat do të jenë të hapura ngë Thethi në Ksamil, për një sezon sa më të sigurt.

Për këto qendra do të jenë 170 mjekë dhe infermierë të mirë trajnuar, do të jenë në disponim barna dhe materiale mjekësore si edhe test të shpejtë për koronavirus në çdo qendër shëndetësore.

Njoftimi:

Nga Thethi në Ksamil, hapen sot 29 qendra shëndetësore verore, për një sezon turistik të sigurt.

-170 mjekë dhe infermierë të mirëtrajnuar.

-Barna dhe materiale mjekësore.

-Test i shpejtë për Covid-19 në çdo  qendër shëndetësore verore.

Postime të ngjashme

Zjarret në Gjirokastër, ndihmë ajrore nga Gjermania

D V

Viktima e parë nga zjarret në Shqipëri, reagon Basha, akuzon Ramën

D V

Zjarret në Shqipëri, ushtria dhe banorët bëhen bashkë – shuajnë flakët me kova uji

D V

Situata me zjarret në Shqipëri, Peleshi thirrje banorëve: Dilni sa më parë nga banesat

D V

Shqipëri, 344 shoferë të arrestuar në muajin korrik

D V

Coronavirusi në Shqipëri, rriten rastet e reja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...