Agjencia Zhurnal.mk

Në Shqipëri janë 32 mjekë e infermierë të prekur nga COVID-19

Në Shqipëri janë 32 mjekë dhe infermierë të prekur nga COVID-19, nga këta 8 janë të shëruar.

Kështu u shpreh sot drejtoresha e ISHP-se, Albana Fico: Janë 32 mjekë dhe infermierë që kanë rezultuar pozitivë, lajmi i mirë është që 8 prej tyre janë të shëruar, ndërkohë vijohet me monitorimin e pjesës tjetër.”

Ndërkohë ministria e Shëndetësisë në një deklaratë për mediat tha se janë 11 raste të reja, ndërsa në total janë 223 persona të infektuar me koronavirus.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...