Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Në Shqipëri sot nisi mësimi nëpër shkolla, universitetet mbesin ende online

Sot në bankat e shkollës rikthehen nxënësit e sistemit parauniversitar. Ministrja Kushi, duke u uruar suksese nxënësve, njoftoi se janë marrë të gjitha masat për respektimin e distancimit.

“Uroj çdo nxënës e mësues për një rifillim sa më të mbarë të procesit mësimor dhe apeloj fort që të vazhdojmë të jemi shumë të kujdesshëm në zbatimin e masave”, ishte mesazhi i saj në rrjetet sociale.

Komiteti teknik i ekspertëve njoftoi javën që lamë pas se studentët do të vazhdojnë mësimin online, edhe pse kjo është konsideruar joefektive nga ana e këtij komiteti, sidomos për studentët e lëndëve praktike. /A2NEWS

Postime të ngjashme

Ministria e Shëndetësisë: 21 humbje jete dhe 851 raste të reja

T E

Rrëfehet 28-vjeçarja: U punësova në Tiranë në qendër masazhi, më shfrytëzuan për prostitutë

T E

Rama takon Kurtin në Tiranë

S.B.

SHBA, raport kritik për Shqipërinë/ Krimi i organizuar pastron para në Shqipëri dhe kontribuon në korrupsion

S.B.

Pakt PD-PS pas 25 prillit?! Basha jep përgjigjen e prerë: Ne do t’i fitojmë zgjedhjet dhe do e largojmë këtë qeveri të keqe!

S.B.

Aeroporti i Kukësit, bëhet fluturimi i parë provë për të testuar uljen e avionëve (VIDEO)

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...