Bota

Në sipërfaqen e Hënës është gjetur ujë, me ndihmën e teleskopit Sofia

Në sipërfaqen e Hënës është gjetur ujë për herë të parë me ndihmën e teleskopit Sofia, publikoi administratori i NASA-s, Xhim Bridenstajn në profilin e tij në Tuiter.

Ai ka shkruar se ende nuk është e njohur nëse mund të shfrytëzohet ky resurs.

Hollësirat për këtë zbulim do të publikohen në konferencë për shtyp, e cila do të mbahet së shpejti.

Postime të ngjashme

Erdogan: Franca dhe Evropa nuk i meritojnë politikat e Macronit, duan t’i rikthejnë kryqëzatat

S.B.

Momenti kur zëvenëspresidentja e njoftoi Bidenin në telefon për fitoren (Video)

T E

BE mund të japë dritën jeshile për dy vaksinat kundër COVID-19 që në dhjetor

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...