Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në Spitalin e Gjakovës 25 pacientë janë me oksigjeno terapi

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës aktualisht janë të hospitalizuar 42 pacientë me Covid-19.

Spitali ka njoftuar se prej tyre 28 janë pozitiv me koronavirus, ndërsa 8 pacientë janë të negativizuar.

Në njoftim bëhët e ditur se 25 pacientë të sëmurë po trajtohen me oksigjeno terapi. Spitali iu ka bërë thirrje qytetarëve që të zbatojnë rekomandimet dhe masat për të parandaluar virusin.

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...