Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në Spitalin e Pejës 22 pacientë me coronavirus, shtatë prej tyre në gjendje më të rëndë

Zhurnal Ads

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre 17 janë në oksigjeno-terapi.

Në njoftimin për media thuhet se nga këta pacientë, shtatë janë në gjendje më të rëndë.

“19 operacione janë kryer gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Numri i lindjeve gjatë 24 orëve të fundit ka qenë 4, dhe janë lindur 1 foshnje i gjinisë mashkullore dhe 3 të gjinisë femërore”, thuhet në njoftim.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 176 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 24 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

246 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3,678  analiza.

93 shërbime Radiologjike janë kryer gjatë ditës së djeshme dhe atë: 37 Rëntgen, 39 EHO dhe 17 CT-ja.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Për një ditë, 44 aksidente në trafik në Kosovë

S.B.

Keqpërdori detyrën zyrtare, një punëtor i postës përjashtohet nga puna

admin

Qeveria e Edi Ramës me një reagim të ashpër ndaj Albin Kurtit

S.B.

Vuçiq takohet me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës

S.B.

Bilanci i COVID-19, 3.276 raste aktive, 9,792 të shëruar dhe 533 të vdekur

admin

Qeveria i dërgon kërkesë Thaçit për hapjen e ambasadës në Izrael

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...