Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në Spitalin e Pejës 24 pacientë në gjendje të rëndë dhe 32 të infektuar nga personeli shëndetësorë

Në Spitalin e Pejës gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar nëntë pacientë që kanë qenë të prekur me coronavirus.

Në këtë spital aktualisht janë duke u trajtuar 127 pacientë me COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 4 Pacientë janë në Respirator, 87 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 24 janë në gjendje të rëndë.

Nga personeli i Spitalit aktualisht të Infektuar me COVID-19 janë 32 Persona dhe atë: 9 Mjek, 12 Infermierë dhe 11 nga Shërbimet Administrative dhe Teknike.

Postime të ngjashme

PZAP pezullon për pesë vite gjashtë komisionarë të një vendvotimi në Suharekë, pas ankesës nga Albena Reshitaj

S.B.

Kurti: Gruda ishte profesionist brilant dhe diplomat me kulturë

S.B.

Bizneset e vogla të grave përfitojnë nga Programi i Rimëkëmbjes

S.B.

Anëtari i LDK-së kërkon nga qytetarët sugjerime kë ta votojë për kryetar të partisë

S.B.

PZAP kthen në rinumërim 8 vendvotime

S.B.

10 pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...