Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 56 pacientë me coronavirus, 12 prej tyre në gjendje më të rëndë

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 56 pacientë me COVID-19.

Në njoftimin e bërë për media thuhet se tre pacientë janë në Respirator (CPAP), 40 pacientë janë në oksigjenoterapi ndërsa nga këta 12 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Përndryshe gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 520 paciente? kane? marre? trajtim emergjent she?ndete?sore?, dhe nga këta 28 paciente? jane? shtrire? pe?r trajtim te? me?tutjeshe?m.

Tutje, në njoftim thuhet se gjatë vikendit kanë qenë 12 lindje.

“7 normale dhe 5 me prerje cezariane. Kanë lindur 12 foshnje,5 të gjinisë mashkullore dhe 7 të gjinisë femërore”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, 470 paciente? kane? kryer analiza, qe? ne? total kane? be?re? 5,501 analiza, ndërsa janë kryer 15 operacione. 

Postime të ngjashme

Ambasada e Amerikës ngushëllon familjarët e viktimave për tragjedinë në Kroaci

D V

Kurti takohet me të mbijetuarit e aksidentit në spitalin e Slavonski Brod

D V

Identifikohen edhe dy viktima tjera nga aksidenti tragjik që ndodhi në Kroaci, janë nga Rahoveci

D V

Eksperti kroat i komunikacionit: Dy shoferë në një rrugë kaq të gjatë janë shumë pak

D V

Imazhe nga vizita e Kurtit dhe kryeministrit Plenkoviq në spitalin e Slavonski Brodit

D V

Kryeministri kroat, Plenkoviq konfirmon vdekjen e 10 personave në aksidentin tragjik: Jemi me Kosovën në këtë ditë të trishtuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...