Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në Spitalin e Pejës nëntë pacientë të infektuar me COVID-19 janë në gjendje të rëndë

Zhurnal Ads

Ditëve të fundit ka pasur rritje të rasteve me coronavirus në Kosovë. Vetëm dje u shënuan 284 raste të reja.

E me këtë rritje është rritur edhe numri i pacientëve të hospitalizuar në QKUK por edhe në spitalet tjera.

Në Spitalin e Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 28 pacientë me COVID-19.

Sipas njoftimit nga ky spital, 21 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 9 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Një pacientë është shëruar nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

UNICEF-i dhe Ambasada Britanike furnizojnë 1,020 shkolla me pako higjienike

S.B.

Osmani: Kemi bërë fare pak për personat me aftësi të kufizuara

S.B.

“Nuk e dimë a janë gjallë”, flasin familjarët e njërit nga të arrestuarit nga policia serbe në kufi

T E

Reshitaj: Mbyllja totale nuk është opsion i duhur

T E

Homazhe në Ditën e Veteranit, përkujtohet familja Jashari

S.B.

Vdes gruaja nga Kosova që pushtoi botën me dhimbjen e saj në kohë të luftës kur iu vra vëllai

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...