Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 65 pacientë me COVID-19, 12 janë në gjendje të rëndë

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, 65 pacientë  janë duke u trajtuar aktualisht me COVID-19.

Sipas një njoftimi , sa i përket gjendjes së pacientëve 52 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta 12 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa dy pacientë janë shëruar.

Siç thuhet në njoftim, gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 206 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë̈, pacientë dhe nga këta 17 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

“Tri lindje kanë qenë gjatë ditës së djeshme dhe kanë lindur tri foshnje  të gjinisë mashkullore. 275 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 4.411 analiza, ndërsa janë kryer 9 operacione”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjashme

Rriten ankesat ndaj prokurorëve për shkelje disiplinore

D V

SHSKUK, COVID-19: 82 pacientë në trajtim

D V

Pesë euro dhe dy euro më të falsifikuarat

D V

Në hyrje të Çarshisë në Shkup shpaloset tabela e rrugës me emrin e ri “Jusuf Gërvalla”

D V

Vaksinat dhe COVID-19, IKSHPK tregon rëndësinë, përmbajtjen dhe efikasitetin e tyre

D V

Haradinaj, i reagon Kurtit: Po shet patriotizëm, ndërsa heq barrierat që mbrojnë prodhuesit vendor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...