Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në Tabanoc pritet deri në 40 minuta

Shkup, 18 qershor – Intensiteti i komunikacionit në rrugët jashtë zonave urbane është i moderuar, njoftojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

“Në pikat kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi, përveç në vendkalimin kufitar Tabanoc, ku vonesat janë rreth 40 minuta”, thonë nga LAMM.

Nga atje u bëjnë thirrje shoferëve të automjeteve që të kenë kujdes me shpejtësinë e veturave, veçanërisht gjatë luginave të vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Postime të ngjashme

Vetëm 30% e territorit të vendit ka kanalizime

D V

Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris

D V

Gjevgjelia dhe Demir Kapia sot regjistruan 43 gradë celsius, temperaturat vazhdojnë të jenë të larta

D V

Mariçiq: Do të ketë përmirësime në Kodin zgjedhor, pres të votohet nga mesi i gushtit

D V

Pendarovski: Ende jemi të robëruar në të kaluarën

D V

Spasovski: Mbi 15 mijë qytetarë nuk mund t’i marrin letërnjoftimet, për shkak të bllokimit të Ligjit në Kuvend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...