Në “Tabanoc” pritet rreth 30 minuta

Shkup, 20 gusht – Në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje dhe dalje nga shteti pritet rreth 30 minuta, ndërsa në vendkalimet e tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka vonesa të gjata, informuan sot në mëngjes nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM).

 

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pandërprerë dhe në rrugë të thata.

Intensiteti i trafikut në rrugët jashtë zonave urbane është i moderuar.

Nga LAMM njoftojnë se në periudhën prej orës 11:30 deri në 14:30 do të ketë ndërprerje të përkohshme të të komunikacionit në rrugën Kërçovë-Ohër, më saktësisht në pjesën Preseka-fshati Vërbjani.

Related posts

Dështimi politik i procesit të Berlinit

Z H

Hetuesit gjerman arritën në vendngjarje

D V

Katimerini: Dendias në Shkup për ngrohje të marrdhënieve Greqi – Maqedoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More