Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në Tetovë u regjistruan 81 shkelje në komunikacion

Në datën 08.12.2020 nga ora 09.00 deri në orën 18.00, në rajonin e SPB Tetovë është zbatuar aksion për kontrollin e tejkalimeve, ku gjithsej u zbuluan dhe u sanksionuan 81 shkelje (TE-33 dhe GV-48). Numri më i madh i shkeljeve – 53 tejkaluan në vende pa pamje (TE-11 dhe GV-42). Krahas kësaj, në aksion janë konstatuar edhe 26 shkelje tjera në trafik (TE-25 dhe GV-1), më së tepërmi vozitje pa patent shoferë – 10, regjistrim me afat të kaluar-3 etj. Të gjithë shkelësve iu është përpiluar parashtresa të parapara me ligj.

Postime të ngjashme

Raporton në polici se si tentoi tia dhunojë dy vajzat, burri i motrës

T E

Gjuajtje me armë në Poliklinikën e Çairit

T E

Digjet një veturë në autostradën Shkup-Veles

T E

Arrestohet në Kukës shkupjani që dhunoi bashkëshorten dhe fëmijët, ishte në kërkim ndërkombëtar

T E

Sarandë/ Shkrumbohet nga flakët një makinë

S.B.

Kapen me mbi 1kg kokainë, arrestohen dy persona në Tiranë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...