Në Tiranë është marshuar kundër vaksinimit të detyruar

Mbrëmë në Tiranë është marshuar kundër vaksinimit të detyruar dhe kanë brohoritur “Zgjohuni nga gjumi” “Trupi im, Zgjedhja ime” e parolla të tjera. Protestuesit kanë thënë se janë kundër vaksinës anti Covid dhe paralajmëruan duke bënë thirrje që do të vijojnë me këto veprime, edhe nëse i pengon policia. “Të marshojmë në rrugë, edhe nëse policia na pengon, ne do të vijojmë marshimin. Poshtë diktatura. Ne nuk do të prodhojmë asnjë incident që të mos i japim luksin Edi Ramës që t’i thotë Sorosit, ja unë e bëra atë që deshe. Ne do të fillojmë këtu protest. Policë, zgjohuni nga gjumi….”, tha aktivisti Altin Goxhaj. Një javë më parë, disa persona janë ndalur nga policia e Tiranës për shkak të organizmit të protestë kundër vaksinimit të detyrueshëm. Ata janë akuzuar edhe për thirrje publike për veprime të dhunshme dhe pengim të qarkullimit të mjeteve.

Related posts

Dita e Ashures, Ruçi uron besimtarët bektashinj: Një kumt miqësie, solidariteti e paqeje

D V

SHBA dhe BE: Të goditen “të pandëshkueshmit”

N E

Këshilltari i Bashës: Sali Berisha po përdor PD-në për t’u mbrojtur nga SHBA, duhej të largohej nga politika që më 2013

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More