Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Në tre ditë, 200 vaksinime/ Sot do vaksinohen 78 mjekë dhe infermierë të spitaleve Covid

Zhurnal Ads

Ka vijuar normalisht në ditën e tretë procesi i vaksinimit antiCovid pranë stadiumit “Air Albania”.

Vijojnë të vaksinohen personeli mjekësor i dy spitaleve Covid. Gjatë ditës së sotme është planifikuar të vaksinohen 78 persona dhe në tre ditë numri i të vaksinuarëve pritet të jetë 200.

“Jam infermiere, vij nga Sanatoriumi. Më njoftuan se duhet të vija. E kam kaluar tre mujorshin e Covidit, por riskoj të infektohem prapë”.

Sasia e parë e vaksinave që ka mbërritur do të përdoret e gjitha për mjekët dhe infermierët e dy spitaleve Covid, në mënyrë që ata të kenë të sigurtë të dy dozat e vaksinës.

Javën e tretë të janarit pritet të vijë një tjetër sasi prej 10.700 vaksinash, me të cilat do të nisë vaksinimi i mjekëve në spitalet rajonale, QSUT, mjekë e familje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pas grevës në burgun e Peqinit, 100 të burgosur hyjnë në grevë urie në burgun e Reçit

admin

94 vota pro! Deputetët votojnë marrëveshjen me Pfizer pa e lexuar

S.B.

“Ne si LSI kemi shanse dhe mundësi…”, Kryemadhi: Të bindim qytetarët të votojnë, si dhe të aplikojnë për karta identiteti

S.B.

Kreu i mafies shqiptare kërcënon ministrin dhe gjyqtarët grekë, organizoi vrasjen e një hetuesi

admin

Filantropisti dhe biznesmeni i njohur shqiptaro-amerikan, Turhan Rusi: Presidenti Ilir Meta po rigjeneron Kombin dhe simbolet Kuq e Zi

S.B.

Raporti i TI për Shqipërinë – Kapje shteti, krim, korrupsion

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...