Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në tre komuna të Shkupit numri i rasteve aktive me Covid-19, tejkaloi numrin 300

Shkup, 12 tetor, zhurnal.mk – Raporti mbi gjendjen e coronavirusit në 24 orët e fundit tregon se në tre komuna të Shkupit numri i rasteve aktive tejkaloi 300.

Në 24 orët e kaluara në Shkup, janë regjistruar 201 raste të reja dhe 43 pacientë të kuruar. Ka edhe një vdekje në kryeqytet.

Pas këtij zhvillimi të situatës, aktualisht ka 1,743 raste aktive në kryeqytet, dhe tre komunat në të cilat ka mbi 300 raste aktive janë: Qendra me 316 raste, Aerodromi me 311 dhe Karposhi me 301 raste.

Dje në këto tre komuna numri ishte nën 300 (Qendra – 288, Aerodrom – 282 dhe Karposh – 276).

Postime të ngjashme

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

E vrisja mendjen, pse po flitet: “Vaj-vatani e mjerë mileti, në çfarë derexhe erdhi Ali Ahmeti”!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...