Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Në tre komuna të Shkupit, rastet aktive janë mbi 1000 të infektuar

Zhurnal Ads

Shkup, 13 nëntor – Zhurnal.mk – Aerodromi, Gazi Baba dhe Karposhi janë tre komunat të cilat për momentin kanë mbi 1000 raste aktive me korona virus, informon Zhurnal.

Në Aerodrom janë të infektuar 1205 persona, më pas vijon Gazi Baba me 1066 dhe Karposhi me 1032. Pak më pak se 1000 ka në Qendër dhe Kisella Vodë, 982 dhe 964 raste.

Në Gjorçe Petrov ka 639 të infektuar aktiv, në Çair 458, Butel 400, Ilinden 192, Shuto Orizare 132, ndërsa në komunat tjera numrat janë dyshifrore.

Për momentin në Shkup ka 7756 raste aktive, pasi dje u regjistruan 500 raste të reja.

Numri i përgjithshëm në Maqedoni të Veriut që nga fillimi i pandemisë është 43835, i të shëruarve 25782, i të vdekurve 1238, i rasteve aktive 16815.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“10 tonë ndihmë për Maqedoninë e Veriut nga Emiratet e Bashkuara Arabe – Abu Dhabi”

B M

Ende pa filluar mirë me punë, ministrja e re fillon me spastrimin e shqiptarëve në Ministrinë e Kulturës

Z H

Virusi më shumë shpërndahet në grupime të mëdha dhe ahengje, tregojnë anketat

E.E.

Rrëfen përjetimin e tmerrshëm të 9 majit, Demë Shehu: Si më shpëtoi jetën polici shqiptarë

T E

LSDM: VMRO nuk mund të fshehë lidhjen e partneritetin e Mickoskit me hidrocentralet

T E

Pikë pagesat për dyfish shënojnë rënie të të ardhurave

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...